Кудрявець Софії
Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓
кудрявец Софии
Deskurainia sophia —
однорічна трав'яниста рослина родини капустяних (хрестоцвітих). Стебло пряме, розгалужене, 15-80 см заввишки. Листки сидячі, дво-триперисті, з довгасто-лінійними частками, опушені галузистими волосками. Квітки дрібні, двостатеві, правильні, 4-пелюсткові, блідо-жовті, у китицях. Плід — стручок. Цвіте у травні — вересні.
Поширення
Кудрявець Софії росте по всій території України як бур'ян біля житла, на пустищах, уздовж доріг, у посівах.Сировина
Використовують насіння та траву, яку заготовляють під час цвітіння рослини.Рослина неофіційна.
Хімічний склад
Листки містять аскорбінову кислоту (до 80 мг%) та каротин (38,5 мг%); у насінні є глікозиди (5,6%).Фармакологічні властивості і використання
В народній медицині настій трави або відвар насіння Кудрявцю Софії використовують як кровоспинний, потогінний, жарознижувальний і в'яжучий засіб.Препарати Кудрявцю Софії вживають при кровохарканні, маткових кровотечах, гарячці, малярії, проносах, дизентерії та білях, а також при зниженні артеріального тиску у зв'язку з ослабленням серцевої діяльності.
Відвар насіння Кудрявцю Софії рекомендують і як тонізуючий, послаблюючий та відхаркувальний засіб, а також як сечогінний засіб при водянці, ниркових коліках і нирковокам'яній хворобі.
Настій трави Кудрявцю Софії вважається ефективним засобом при істеричних припадках.
Свіжим соком трави Кудрявцю Софії промивають виразки і гнійні рани.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 чайна ложка сировини на 300 мл окропу, настоюють до охолодження) приймають по 1 столовій ложці тричі на день;
- відвар насіння Кудрявцю Софії (1-2 столові ложки на 200 мл окропу) приймають по 1 столовій ложці тричі на день.