Зимолюбка зонтична
Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓
зимолюбка зонтичная
Chimaphilla umbellata —
багаторічна трав'яниста гола рослина родини грушанкових. Має повзуче кореневище й невелике (8-10 см заввишки) розгалужене дерев'яніюче в нижній частині стебло. Листки вічнозелені, короткочерешкові, цупкі, шкірясті, блискучі, видовженооберненоклиновидні, по краю пилчастозазублені, зближені в кільця. Квітки — середнього розміру, правильні, двостатеві, 5-пелюсткові, рожеві, зібрані на верхівці стебла в зонтиковидну китицю. Плід - коробочка. Цвіте у червні—липні.
Поширення
Росте розсіяно в лісах Полісся, Лівобережного Лісостепу та Гірського Криму.Сировина
Для виготовлення ліків використовують траву (Herbae Chimaphiliae umbellate), зібрану під час цвітіння рослини.Рослина неофіційна.
Хімічний склад
Трава містить арбутин, гомоарбутин, гіперозид, авікулярин, кемпферол, гірку речовину урсон, амірин (0,21%), ериколін, дубильні речовини (близько 5%), органічні кислоти, смоли, камедь, слиз та інші речовини.Фармакологічні властивості і використання
У вітчизняній народній медицині зимолюбка відома як засіб, що підвищує діурез, дезинфікує сечові шляхи, підвищує виділення з організму азотистих і хлористих солей, знижує вміст цукру в крові, збуджує апетит, покращує травлення, регулює менструації.Настій трави вживають при хронічних захворюваннях нирок (альбумінурія, гематурія, нефрит), при запальних процесах і піску в сечовому міхурі, хронічному гонорейному уретриті, звуженні уретри, при захворюваннях передміхурової залози, при набряках і водянці, захворюванні суглобів і подагрі, діабеті та диспепсії.
Як в'яжучий засіб настій п'ють при запаленнях шлунково-кишкового тракту та при катарі верхніх дихальних шляхів; як загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб — при внутрішніх захворюваннях, зумовлених надмірним фізичним напруженням.
Місцево у вигляді настою або припарок з трави лікують хронічні хвороби шкіри, карциному, різні тверді пухлини.
Відомі випадки успішного лікування раку молочної залози.
В деяких зарубіжних країнах (США, Англії) рослину використовують у науковій медицині.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій трави (20 г сировини на 200 мл окропу) приймають по третині склянки тричі на день;
- столову ложку суміші трави зимолюбки (40 г) і листя мучниці звичайної (60 г) заливають склянкою окропу, кип'ятять 10 хв, проціджують і п'ють тричі на день по 1 склянці при захворюванні нирок, сечовому піску, катарі сечового міхура та ревматизмі.