Вербозілля звичайне
Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓
вербейник обыкновенный
Lysimachia vulgaris —
багаторічна трав'яниста рослина родини первоцвітних. Кореневище повзуче, з довгими підземними пагонами. Стебло просте або розгалужене, 150—200 см заввишки, прямостояче, тупочотиригранне, залозисто-волосисте. Листки супротивні, короткочерешкові, видовженоланцетні або яйцевидно-ланцетні, цілокраї, по 3—4 у кільцях. Квітки двостатеві, правильні, в густих пірамідально-волотистих суцвіттях. Віночок п'ятироздільний, 20—23 мм у діаметрі, яскраво-жовтий. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.
Поширення
Росте на вологих місцях, серед чагарників, на болотах, по берегах річок та озер по всій території України.Заготівля і зберігання
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Сушать, розстеливши тонким шаром на відкритому повітрі у затінку або на горищі. Зберігають у паперових мішках.Рослина неофіційна.
Хімічний склад
Вербозілля звичайне містить дубильні речовини, сапоніни, аскорбінову кислоту (в листках — до 1150 мг %; у квітках — до 880 мг %).Фармакологічні властивості і використання
Настій трави Вербозілля звичайного має бактерицидні, протистоцидні, в'яжучі й протизапальні властивості.Галенові препарати Вербозілля звичайного застосовують як в'яжучий засіб при проносах, гастриті, різних кровотечах, жовтяниці, судомі, загальній слабості та цинзі і як засіб, що прискорює загоювання ран.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій трави Вербозілля звичайного (1 столова ложка на 1 склянку окропу, настоюють 2—3 години) приймають по 2 столові ложки 3—4 рази на день.
ЗОВНІШНЬО — настій трави застосовують для полоскань при молочниці і стоматиті;
- припарки накладають до забитих місць і пухлин, застосовують при артритах і венеричних захворюваннях.