Довідник лікарських рослин

Очиток їдкий

оголошення з продажу чи купівлі Очиток їдкий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


заяча капуста їдка;
очиток едкий

Sedum acre —
невеличка (5-15 см заввишки) багаторічна трав'яниста рослина родини товстолистих. Стебла численні, соковиті; квітконосні — висхідні; вегетативні — часто лежачі. Листки дрібні, сидячі, м'ясисті, широко яйцевидні; на безквіткових пагонах розміщені черепично в 5-6 рядів, на квітконосних — рідше. Квітки двостатеві, правильні, з подвійною п'ятичленною оцвітиною, в розгалужених щиткоподібних суцвіттях; пелюстки золотаво-жовті, в 2-3 рази довші за чашечку. Плід — збірна лстянка. Цвіте у травні — липні.

Поширення

Очиток їдкий росте по всій території України на сухих відкритих піщаних і кам'янистих місцях, на луках, у світлих лісах, серед чагарників.

Заготівля і зберігання

Для лікарських потреб використовують траву очитку їдкого (Herba Sedi acris), яку заготовляють під час цвітіння рослини. При збиранні треба бути обережним, бо свіжий сік рослини спричинює на шкірі запалення й пухирі. Сушать траву у затінку на відкритому повітрі або в сушарці при температурі до 40°С. Перед цим траву на 1-2 хвилини занурюють в окріп. Сухої сировини виходить 10%. Зберігають у сухому місці.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Надземна частина рослини містить близько 0,2% алкалоїдів (седамін, нікотин, седридин, ізопельт'єрин, сединін, сединон та інші), дубильні речовини, глікозити, аскорбінову кислоту, рутин, органічні кислоти (яблучна, щавлева, янтарна, молочна), цукри, віск, слиз тощо.

Фармакологічні властивості і використання

Експериментально встановлено, що препарати з очитку їдкого посилюють моторну діяльність кишок, активізують дихання, мають гіпотензивні й загально тонізуючі властивості.

У народній медицині препарати з очитку їдкого вживають усередину при епілепсії, недокрів'ї, атеросклерозі, жовтяниці, геморої, як протималярійний, проносний і сечогінний засіб.

У поєднанні з омелою білою і глодом криваво-червоним очиток використовують при гіпертонічній хворобі.

Зовнішньо, у вигляді мазі, рослину застосовують при різних шкірних хворобах і опіках, а припарки зі свіжої товченої трави вважаються ефективним засобом при новоутвореннях.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 столові ложки сировини на 400 мл окропу, настояти 2 години) приймають по півсклянки 4 рази на день до їди;

- настій однієї чайної ложки суміші (порівну) трави очитку їдкого, листя омели білої та квіток глоду криваво-червоного на склянці окропу п'ють по третині склянки тричі на день через півгодини після їди як гіпотензивний засіб.

ЗОВНІШНЬО — мазь (1 частина порошку трави на 4 частини масла вершкового або вазеліну) застосовують від мозолів, бородавок, гнійних ран і виразок.


Розмістити оголошення / рослини «Очиток їдкий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Очиток їдкий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг