Незабудка польова
Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓
незабудка полевая
Myosotis arvensis —
дворічна, іноді однорічна трав'яниста сірувата густо опушена м'якими і довгими волосками рослина родини шорстколистих. Стебла прямостоячі, 10-60 см заввишки. Листки чергові, прості, з цілими краями; прикореневі листки в розетці, довгасто еліптичні, до основи звужені в крилаті черешки; стеблові — довгасто ланцетні, сидячі. Квітки двостатеві, правильні, в рідких квіткових безлисткових завійках, які розміщені на верхівках стебел; квітконіжки майже вдвоє довші за чашечку. Віночок голубий, 5-лопатевий, з трубочкою, вдвоє коротшою за чашечку. Плід сухий, розпадається на 4 горішки. Цвіте у травні — червні.
Поширення
Незабудка польова росте по всій території України як бур'ян на полях, серед чагарників, у гаях.Сировина
Для виготовлення ліків використовують траву незабудки, яку заготовляють під час цвітіння рослини. Сушать її зразу після збирання на вільному повітрі у затінку або в теплому приміщенні, розстилаючи тонким шаром.Рослина неофіційна.
Хімічний склад
ще не вивчено.Фармакологічні властивості і використання
Рослину використовують виключно в народній медицині як засіб, що має протизапальні і кровоспинні властивості, зменшує виділення поту.Настій трави дають усередину при хронічному бронхіті, кашлі, кровохарканні й туберкульозі легень, що супроводиться підвищеним нічним потовиділенням і схудненням, та при туберкульозі кишечнику.
Як зовнішній засіб настій трави незабудки застосовують для обмивання, примочок або ванн при шкірних висипах і сухій екземі.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу, настоюють у термосі 4 години, проціджують) п'ють по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.
ЗОВНІШНЬО — настій трави (4 столові ложки сировини на 400 мл окропу, кип'ятити 10 хвилин, настоювати 2 години, процідити) застосовувати для обмивання та примочок.