Довідник лікарських рослин

Блекота чорна

оголошення з продажу чи купівлі Блекота чорна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


білена, білун, блекіт, зубовик, люльник, люлюх, німиця, собачий мак;
белена чёрная

Hyoscyamus niger -
Блекота чорна — дворічна трав'яниста рослина з неприємним запахом. Висота її стебла — 30-40 см. Прикореневі листки черешкові, а стеблові — сидячі, довгасті, яйцеподібні, з великими зубчастими краями, що обгортають наполовину стебло. Зверху вони темно-зелені, а зісподу — більш світлі. Уся рослина опушена м'якими волосками. Квітки великі, неправильні, дзвоникоподібні, з брудно-жовтим віночком. Цвітуть у червні-серпні. Плід — глечикоподібна коробочка з кришечкою, дозріває у липні-серпні. Насіння численне, сіро-буре.

Поширення

Блекота чорна — рудеральна (сміттєва) рослина. Трапляється біля житла, вздовж доріг, на городах і перелогових луках. Зростає по всій території України, середньої смуги Росії. Трапляється також у Сибіру (Західному і Східному), на північ заходить до 60° північної широти, є у Забайкаллі (Бурятія, Читинська область).

Хімічний склад

Токсичні властивості мають усі частини рослини, які містять сильнодіючі алкалоїди — гіосціамін, скополамін та атропін, але найчастіше отруюються насінням.

При отруєнні спочатку виникають сухість у роті та почервоніння шкірних покривів, потім — висипання на шкірі, спрага, нудота і блювання, порушення серцевої діяльності, судоми, і, нарешті, психічні розлади. З'являються симптоми досить швидко: від 10 хв. до 15 год. При виникненні перших ознак отруєння необхідно викликати лікаря.

Блекоту та її препарати застосовують у медицині, але тільки за призначенням лікаря.

Є такий вислів: «Блекоти об'ївся». Зазвичай його вживають щодо людей, які поводяться не зовсім нормально. Цей вислів має підґрунтя, оскільки потрапляння в організм блекоти значно порушує звичайну поведінку людини.

Потрібно пам'ятати, що рослина дуже отруйна , тому будь-яке застосування препаратів з неї повинно бути узгоджене з лікарем - фітотерапевтом.


Розмістити оголошення / рослини «Блекота чорна»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Блекота чорна

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг